Viljandi Uue tn. meeleavaldus

Oleme ikka ja alati LAHENDUSTE LEIDMISE poolt, nii ka Viljandis Uuel tänaval.
Ja loomulikult oleme kõrghaljastuse HOIDMISE poolt. Tänasel päeval tuleb linnadesse rohealasid ja alleesid pigem juurde tuua, mitte nende hulka vähendada.

Linnavalitsuse tegevus annab kahjuks sõnumi, et nad ei ole osanud kohalikke otsustusprotsessidesse kaasata. Hetkel on olukord, kus Viljandi linn on öelnud, et ehitus jätkub. Hoolimata sellest, et seesama Uue tn projekt on kahe Viljandi seltskonna poolt kohtusse kaevatud.

Ja me oleme imestunud. Küsime miks ei arvesta linn näiteks viimast dendroloogilist uuringut, mis ütleb, et PUUD ON täies ELUJÕUS?
Oleme üllatunud nii motiveeritud poliitilise tahte puudumist.

Meenutame, et Viljandi kodanikud ja Päästame Eesti METSAD MTÜ (PEM) on pöördunud Uue tänava raietööde peatamiseks advokaatide poole, sest on vaja märku anda VAJADUSEST vaidlus ära pidada.

Oleme veendunud, et elujõuliste puude langetamine linnades ei sobi kaasaegsesse maailma. Seetõttu tuleb otsused mõistlikult ja läbipaistvalt läbi rääkida.

Neljapäeval võttis kohus 13. augustil määratud esmase õiguskaitse maha, mille peale linn paari tunni jooksul kolm puud maha raius ning andis teada tee-ehituse jätkamisest. Meie advokaadid kaebasid otsuse edasi ning kõrgema astme kohus võttis kaebuse kohe menetlusse. See juba näitab, et on mõtet kohtule aega võita nii, et puud ei langeks. Ja mitte väsida!

Seetõttu KOHTUME esmaspäeval 30. augustil kell 8.30 Viljandis Uuel tänaval Lastepargi poolses otsas.