Metsaandmete salastamise kohtuasi

Eesti looduskaitseorganisatsioonid on pöördunud METSAANDMETE EBASEADUSLIKU VARJAMISE pärast riigi vastu KOHTUSSE. Avalik kohtuistung algas 14.septembril kell 10 Tallinna halduskohtu Tallinna kohtumajas Pärnu mnt 7 saalis number 108.

Olukorrast:

Meile kättesaadavate andmete analüüsimisel oleme leidnud hulganisti andmevigu, anomaaliaid, riigi poolt esitatud vigaseid arvutustulemusi ja andmeid, mida riigiametite töötajad ei suuda ka ise taastoota, ega seletada. Töö käigus oleme jõudnud järeldusele, et Eesti metsa puudutavates andmetes on tõsiseid vigu ja andmetega on manipuleeritud. SMI alaliste proovitükkide asukohad oleme välja arvutanud.

Keskkonnaagentuur keeldub avalikustamast Eesti metsa olukorra kohta käivaid andmeid, Andmekaitse Inspektsiooni ettekirjutuse järel avalikustada andmed kontrollimiseks, pöördus Keskkonnaministeeriumi asekantsler Marku Lamp Riigikogu keskkonnakomisjoni poole ettepanekuga, et metsaandmed seadusemuudatusega salastada.

Kuidas saad sina aidata:

Selleks, et saaksime alusandmeid kontrollida, aidake meid kohtuasja ja uurimise rahastamisega.

Iga annetus MTÜ Roheline Kogukond pangakontole EE292200221076473068 on hädavajalik Eesti metsades toimuva kohta selguse saamiseks.

Taskulaod.ee pani õla alla ja rahastas kohtuasjas advokaatide tööd, et meie seisukoht saaks esitatud Euroopa Kohtule. Aitäh teile!

Loe teemakohast artiklit ka siit >>