Pesitsusraadio

“Hääletu kevade” raames vahemikus 15.03-15.07.2021 tegutseb Pesitsusraadio.

Pesitsusraadio 50.saade

Pesitsusraadio 49.saade

Pesitsusraadio 48.saade

Pesitsusraadio 47.saade

Pesitsusraadio 46.saade

Pesitsusraadio 45.saade

Pesitsusraadio 44.saade

Pesitsusraadio 43.saade

Pesitsusraadio 42.saade

7.juuli Pesitsusraadio 41.saade

Aga kõik teised metsas, kes ei ole linnud? Kuidas nendega siis on? Kas pesad on ainult pesitsusajal? Ja kuidas üldse loomad (lage)raietega hakkama saavad. Saame teada! 7. juuli saates on zooloog Uudo Timm.

6. juuli Pesitsusraadio 40.saade

Täna avavad Pesitsusraadios olulisi teemasid metsakasvatusinsener Leo Filippov ja metsamajandusinsener Ülle Kuldkepp.Uurime, kuidas on nii, et harvesteriroopaid ainult järgmine jääaeg parandab, miks ei tohi metsamullali mitte kunagi liiga teha ja kuidas seadused metsi kaitsevad, kui üldse. Rõhutamist leiab asjaolu, et pesitsusaeg tõepoolest ei ole veel läbi.Fotograaf Sandra Urvak esindab #pesitsusrahu kampaaniat.Küsib Farištamo Eller veebiraadiost Keskkonnahoid on äge!

1.juuli 2021 Pesitsusraadio 39.saade

29.juuni. Pesitsusraadio nr. 38

21.juuni 2021. Pesitsusraadio 37. saade.

Erilist suvist pööripäeva. Tänases saates küsime kuidas rääkida keskkonnateemadest ja mismoodi üleüldse jõuda inimesteni teemadega, mida nad tegelikult kuulda ei taha.Kuna Marii on muusik, kuuleme-näeme täna ka keskkonnateemaliste sõnumitega muusikat.

17.06.2021. Pesitsusraadio 36. saade

15.06. Meeleavalduse erisaade

14.06.2021

Täna on hea meel bioloogilt ja metsateadlaselt Vello Keppartilt uurida, kuidas siis käib säästev metsamajandamine. Küsime, miks on kevad-suvine raierahu metsa tervisele, mullastikule ja elustikule vajalik? Ja mismoodi lõhub lageraie metsade tulevikku? Ning loomulikult paljut, mis jääb sinna vahele.

10.06.2021

7.06.2021

1.06.2021

Pesitsusraadio 32. saade. Külas on Hasso Krull ja Piret RäniVahel on hea mõtiskleda Näiteks kas ja kuidas olla ja jõuda tulevikku koos looduskeskkonnaga? Või teistest eluvormidest, liikidest, neile elupaikade ja elutingimuste võimaldamise võimalikkusest ja võimatusest.Või kas pesitsusrahu päriselt kõigis Eestimaa metsades pidamine oleks areng ja progress või miskit muud?Või ka hoopis millestki muust.Pesitsusraadios on külas Hasso Krull ja Piret Räni.Saatejuht on Farištamo Eller.Aitäh kuulamast, aitäh kaasa mõtlemast. Ja aitäh #pesitsusrahu pidamast.#pesitsusraadio

31.05.2021

Pesitsusraadio 31. saade. Külas on Kristiina Ehin ja Kairi Leivo ansamblist Naised köögisRäägime laulu väest, kultuuriinimeste avalikest pöördumistest ühiskondlikult olulistel teemadel, Naised köögis ettevõtmistest, soovist keskkonnateemades kaasa rääkida, põhjustest, tagamaadest, võimalustest.Kultuuriinimeste pöördumine aastast 2016: https://www.delfi.ee/…/avalik-kiri-eesti-metsa-kaitseksAitäh kuulamast, vaatamast, kaasa mõtlemast ja tegutsemast.Ikka selleks, et #pesitsusrahu saaks võimalikuks kõigis Eesti metsades.

30.05.2021 kl. 19:00

Saates on Anu Aug Ohtu Loodusseltsist ja Sandra Urvak. Räägime kodumaastikest. Miks kohalikud ei taha lubada KAH alade lageraiumist? Saatejuht on Faristamo Eller.

27.05 kl 18

Lõpuks on kõik justkui kultuuri küsimus. Mitte selle kultuuri, mida teatris, kontserdisaalis või veebi vahendusel nautida saab. Vaid selle kultuuri, mis on meie sees. Ka #pesitsusrahu teadvustamine ja austamine. Kultuuripärand on meie olemisega nii sügavalt seotud, et on oluline seda tunda, tunnetada ja hoida. Tänases majandussüsteemis on aga keeruline pärandit elus hoida, sest selles on peidus nii palju aega, mida meil justkui enam ei ole. Mõnel siiski on. Rõõmuga tervitame saates lootsikumeister Aivar Ruukelit ja puukäsitöö meister Meelis Kihulast ning meeskäsitöö aasta tarvis palju pildistanud fotograafi ja looduskaitsjat Sandra Urvakut. Saatejuht on Faristamo Eller.

25.05 kl 18

Külas on keskkonnaküsimustele keskendunud advokaat Siim Vahtrus. Räägime, kas raierahu on õigus või kohustus

24.05. kl 14

Saates on Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Yoko Alender ja bioloog Rein Kuresoo. Küsime loodusteadlaste ja looduskaitsjate nimel, mis saab pesitsusrahu petitsioonist edasi.

21. mail, kell 11 Pesitsusraadio nr 26

Kuidas mõjub looduses viibimine meie psüühikale?Kas pesitsusaegsed raied võivad ka inimesi frustreerida ja vaimselt kahjustada?Külas on psühhoterapeut Meeli Laane. Oma kogemusi jagab ka loodusgiid Liina Steinberg (#pesitsusrahu kampaania esindaja).

17.05 kl. 16.00

Külas on ökoloog Mihkel Kangur. Räägime, kuidas metsanduses tunda ära rohepesu.

14.05 kell 10:00

Külas on ELFi metsaekspert ja looduskaitsja Liis Kuresoo. Räägime vääriselupaikadest ja Natura metsadest. #pesitsusrahu esindab loodusgiid Liina Steinberg (PEM). Saatejuht Farištamo Eller veebiraadiost “Keskkonnahoid on äge!

Pesitsusraadio nr. 23

“Mis need SMI andmed veel on? Miks neid andmeid üldse tahta ja miks teadlased neid kuidagi kätte ei saa? Kas tõesti ilma kohtuteeta pole võimalik loodust ja keskkonda kaitsta?” Need ja paljud teised küsimused tahavad vastust. Külas on Õhtulehe uuriv ajakirjanik Priit Pärnapuu, Püsimetsaühistu asutaja Mattias Luha ja Keskkonnateadbe Ühenduse asutaja Indrek Vainu. Uurime ja puurime ning saame teada. Ikka selleks, et aidata #pesitsusrahu kõikidesse Eestimaa metsadesse.

12.05 kell 16:00

Pesitsusraadios nr 22 on külas Silvia Lotman. Räägime ühiskondlikest muutustest ja konfliktidest maailma päästmise teel. #pesitsusrahu esindab fotograaf Sandra Urvak (PEM). Saatejuht Farištamo Eller veebiraadiost “Keskkonnahoid on äge!

3.05 kell 13.00

Külas on loomapäästja Virge Võsujalg. Räägime metsloomade ja -lindude abistamisest. #pesitsusrahu esindab loodusgiid Liina Steinberg (PEM). Saatejuht Farištamo Eller veebiraadiost “Keskkonnahoid on äge!

29.04 kell 18.00

Külas on looduskaitsjad Indrek Vainu ja Jaak Rand.
Räägime, kuidas riigi eest looduskaitsealasid kaitsta. #pesitsusrahu esindab fotograaf Sandra Urvak (PEM). Saatejuht Farištamo Eller veebiraadiost “Keskkonnahoid on äge!”

28.04 kell 19.00

Külas on Aveliina Helm. Räägime elurikkuse ja elupaikade kaitsmisest. #pesitsusrahu esindab bioloog Terje Põvvat (PEM). Saatejuht Farištamo Eller veebiraadiost “Keskkonnahoid on äge!”

27.04 kell 18.00

Külas on ornitoloog Mati Kose. Räägime linnuturismist ja lindude kaitsmisest. #pesitsusrahu esindab loodusgiid Liina Steinberg (PEM). Saatejuht Farištamo Eller veebiraadiost “Keskkonnahoid on äge!”

26.04 kell 19.00

Külas on arahnoloog Mart Meriste. Räägime, kuidas pesitsevad ämblikud ja milline on nende roll metsas. #pesitsusrahu esindab Helina Tilk (EER). Saatejuht Farištamo Eller veebiraadiost “Keskkonnahoid on äge!”

21.04 kell 17.00

Külas on hariduspsühholoog Grete Arro. Räägime, miks inimesed ei käitu nii nagu nad tahavad. #pesitsusrahu esindab Piret Räni (PEM). Saatejuht Farištamo Eller veebiraadiost “Keskkonnahoid on äge!”

20.04 kell 15.00

Külas on TÜ ökoloogia ja maateaduste instituudi linnuökoloog Marko Mägi. Räägime põllulindudest ja niidurahust.
#pesitsusrahu esindab Liina Steinberg (PEM). Saatejuht on Farištamo Eller veebiraadiost “Keskkonnahoid on äge!”

14.04 kell 17.00

Guests are: Frances Howe and Sally Clark, UK Bioenergy Campaigners for Biofuelwatch, and Elly Pepper, a biodiversity expert and a campaigner with the Natural Resources Defence Council in the USA and campaigner with the Cut Carbon Not Forests coalition.
The discussion will be about birds, biodiversity loss, the links between Estonian forests and Drax Power Station in the UK, biomass and everything in between.
Moderator: Farištamo Eller

Pesitsusraadio külalisteks olid Frances Howe ja Sally Clark (UK), kes on Biofuelwatchi aktivistid ning Elly Pepper, kes on elurikkuse ekspert ja aktivist USA-s Natural Resources Defense Council’is ja ühenduses Cut Carbon Not Forests.Jutuks oli elurikkus ja elurikkuse kadu ning seosed Eesti metsa ja UK Drax elektrijaama vahel, sekka loomulikult biomassi teemat ja kõike, mis jääb nende kõige vahepeale.

13.04 kell 15.00

Külas on Veljo Volke (Eesti Ornitoloogiaühing).
Räägime haneliste surmavast heidutamisest.
#pesitsusrahu esindab Helina Tilk (EER).
Saatejuht Farištamo Eller veebiraadiost “Keskkonnahoid on äge!”

08.04 kell 15.00

Külas on Jevgeni Ossinovski.
Räägime poliitilistest karidest, mille taha looduskaitse takerdub.
#pesitsusrahu petitsiooni tutvustab Piret Räni (PEM).
Saatejuht Farištamo Eller veebiraadiost “Keskkonnahoid on äge!”

5.04 kell 11.00

Külas on Levo Tohva. Räägime kuklaste kuningriigist ja lageraie mõjust metsaelustikule. #pesitsusrahu esindab Sandra Urvak (PEM). Saatejuht Farištamo Eller veebiraadiost “Keskkonnahoid on äge!”

01.04 – huumorisaade! Metsapea-kandidaatide debatt! Püsi lainel, ei, ptüi, pesas!

31.03 kell 14.00

Külas on pärimuste uurija Ahto Kaasik. Räägime munadest, pesadest ja lindudest rahvapärimuses ning maarahva Munapühast.
#pesitsusrahu esindab Piret Räni (PEM). Saatejuht Farištamo Eller veebiraadiost “Keskkonnahoid on äge!”

29.03 kell 11.00

Külas on ornitoloog Kaarel Võhandu Eesti Ornitoloogiaühingust.
EOÜ on rääkinud pesitsusrahu vajalikkusest juba 22 aastat!
#pesitsusrahu esindab Liina Steinberg (PEM). Saatejuht Farištamo Eller veebiraadiost “Keskkonnahoid on äge!”

24.03 kell 18.00

Räägime vääriselupaikadest, rohevõrgustikest ja KAH-aladest.
Külas on metsaökoloog Anneli Palo.
Niilusoo ja Lõhavere juhtumitest räägib Sandra Urvak (PEM). Saatejuht Farištamo Eller veebiraadiost “Keskkonnahoid on äge!”

22. märtsil kell 18.00

Pesitsusraadio kuuendasse saatesse tuleb külla Linda-Mari Väli kodanikeühendusest Eesti Metsa Abiks. Räägime pesitsusrahu nõudmise ajaloost. PEM võttis sel kevadel pesitsusrahu nõudmise teatepulga EMA käest selleks hooajaks enda hoida, senistest tegemistest saab teavet vaadates EMA kodulehte.

Pesitsusrahukampaaniat esindab saates Piret Räni (PEM).
Saatejuht on Faristamo Eller veebiraadiost “Keskkonnahoid on äge!”

21. märtsil kell 13.00

“Hääletu kevad” pakub võimalust vaadata Helina Tilga videoloengut pesakastide valmistamisest ning Pesitsusraadio vestleb Helinaga kell 13 pesakastide ülespaneku põhimõtetest.

Vaata videot pesakastide tegemisest siit

19. märtsil kell 16.00

Pesitsuraadio jätkab oma pesitsusrahuteemalisi uuringuid. Seekord on fookuses püsimetsandusvõtted, millest räägib Mattias Luha Eesti Püsimetsaühistust. Teemaks tulevad kindlasti ka raiemahud, vana metsa kadumise traagika ja kui juba, siis ka SMI alusandmete väljanõudmise saaga. Pesitsusrahu kampaaniat “Hääletu kevad” tutvustab Päästame Eesti Metsad MTÜ poolt Sandra Urvak. Saatejuht on Faristamo Eller veebiraadiost “Keskkonnahoid on äge!”

17. märtsil kell 19.00

Pesitsusraadio jätkab uurimist-puurimist, et mida on metsas hea teha, mida mitte. Eesmärgiks on pikaajaline vaade metsandusele, seda läbi ökosüsteemide hoidmise ja kaitsmise, seejuures unustamata ka metsadest saadavat majanduslikku kasu ning metsade terviklikku majandamist.

Külas on metsamees Mati Sepp, kellelt uurimegi, milliseid majandamisvõtteid Mati soovitab metsas kasutada, ning veel olulisem – mida mitte kasutada.

Liina Steinberg Päästame Eesti Metsad MTÜst tutvustab kampaaniat “Hääletu kevad” ning jagab oma kogemusi linnusõbraliku metsa vallas. Terje Põvvat. Saatejuht on Faristamo Eller veebiraadiost “Keskkonnahoid on äge!”

Aitäh, et olete meiega ja olete #pesitsusrahu poolt.

16. märtsil kell 19.00

Teises Pesitsusraadio saates räägime pesitsusrahust ja üraskitest. Külas on putukauurija Urmas Tartes. Päästame Eesti Metsad MTÜ pesitsusrahukampaaniat esindab Terje Põvvat. Saatejuht on Faristamo Eller veebiraadiost “Keskkonnahoid on äge!”

15. märtsil kell 20.00

Esimeses saates tutvustavad pesitsusrahukampaaniat “Hääletu kevad” korraldajad Päästame Eesti Metsad MTÜ esindaja Piret Räni, ökoloog Mihkel Kangur ja Eestimaa Rohelised juhatuse liige kunstnik Helina Tilk.

Saatejuht Faristamo Eller veebiraadiost “Keskkonnahoid on äge!”