METSAMEELEAVALDUS SETOMAAL

Matka teemad: Korilus ja pärimus. 

Metsa teema seto lauludes ja metsa olulisus kohalikele korilastele.

Metsameeleavaldus Setomaal viib meid Mustoja maastikukaitsealale Värska kandi parimatesse marja- ja seenemetsadesse, mis on juba ammust ajast kohaliku kogukonna jaoks olnud olulised koriluskohad. Alustame matka kell 17 Nedsaja külaplatsilt (https://goo.gl/maps/pazUCQLkorWoXrqMA), matkame mööda mõnusaid metsavaheteid ja vallutame piirkonna kõrgeima tipu – Tornimäe (95 m). Tee peal maitseme hiliseid mustikaid ja varaseid pohli. Korvid tasub kaenlasse haarata, et priskemad puravikud ja kuldsemad kukeseened koju kaasa võtta. Tornimäel puhkame jalga ja laulame üheskoos metsateemalisi vanu seto laule, et teha kummardus lauluemadele, kes on võtnud vaevaks metsajutud laulu sisse panna. Mustoja metsameeleavalduse mõte sündis tänutundest – kohalikud metsad pakuvad sõnulseletamatuid rikkusi – mustikatest alustades ja meelerahuga lõpetades.
Lätsi mõtsa kõndimahe
Hummogulla hulkimahe
Lätsi marja mäele
Lätsi pallo palohvkahe
Korsi korvi ma kuhjaga
Maravaka veeretasa
 

Fotosid jagades kasuta #metsameel
1. Konkreetse punkti saab välja valida ja end registreerida siin meie kodulehel: https://meeleavaldus.savetheforest.ee, nii on korraldajatel hiljem lihtsam osalejate arv kokku lugeda, samuti teab nõnda kohalik korraldaja kui paljude osalejatega umbes võiks arvestada.
2. FB-s üritusele registreerumine aitab viia info võimalikult paljude huvilisteni: https://www.facebook.com/events/781546715947745/
Ja loomulikult, kui vähegi võimalik, palun toetage Metsameeleavalduse läbiviimist: Päästame Eesti Metsad MTÜ, EE197700771004651360.
———————————————
Palume väga:
Palun jää haigena koju;
Hoia sündmuse toimumise ajal sotsiaalset distantsi ehk järgi 2+2 m reeglit!
NB! Juhul kui olete viimase 14 päeva jooksul haigestunud covid-sse või olnud kontaktis kinnitatud covid-19 haigestunuga või teil on respiratoorse nakkushaiguse sümptomid (nt palavik, kuiv köha, hingamisraskused), siis palun osale meeleavaldusel vaid mõttes.
#tulentervena #hoianvahet #pesenkäsi #kannanmask
 K
Matk Niilusoo rabas. Soode ja rabade tähtsusest ning turbakaevandamise mõjudest keskkonnale kõneleb ELFi sooekspert Jüri-Ott Salm. Musitseerib Lee Taul. (58.538844, 25.940778)